Luca Gobbato

Amerikan Periodontoloji Kurulu'nun uzman hekimidir. 

Diş Hekimliği Derecesini (DDS) Temmuz 2006'da İtalya'nın Padova Üniversitesi'nden almıştır. 

Dr. Gobbato, Haziran 2010'da Boston'daki Tufts Üniversitesi'nde Periodontoloji Yüksek Lisansını tamamlamış ve Periodontolojide İleri Eğitim Sertifikası almıştır. Doktora derecesini ise Barselona'daki Universitad International de Catalunya'dan Periodontal Plastik Cerrahi alanında almıştır. 

2011 yılında çalışmaya başladığı Harvard School of Dental Medicine'de Oral Tıp, Enfeksiyon ve Bağışıklık Bölümü Periodonti Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapmayı sürdürmektedir.  

Ocak 2012'de Padova Üniversitesi Periodontoloji Bölümü'ne öğretim üyesi olarak atanmıştır ve Padova Üniversitesi Diş İmplantları yüksek lisans programında Öğretim Görevlisi olarak ders vermektedir.

Ocak 2016'dan bu yana Harvard School of Dental Medicine'de Periodontal Therapy III dersinin direktör yardımcısıdır. Dr. Gobbato, Mayıs 2018'de, Harvard Üniversitesi'nden periodontolojide eğitim ve mentorluk alanında AAP eğitimci ödülünü kazanmıştır.  

Hakemliğini yürüttüğü International Journal of Periodontics and Restorative Dentistry (IJPRD) dergisinin aynı zamanda yayın kurulu danışmanıdır. 

Amerikan Periodontoloji Akademisi'nin uzman hekim üyesi, İtalyan Osseointegrasyon Akademisi'nin (IAO) ve İtalyan Estetik Diş Hekimliği Akademisi'nin (IAED) aktif üyesi ve İtalyan Periodontoloji ve İmplantoloji Derneği'nin (SidP) hem aktif hem de sertifikalı üyesidir. 

Dr. Gobbato, orijinal makaleler, inceleme makaleleri, vaka raporları ve kitap bölümleri yazmış veya bu yayınlarda yardımcı yazar olarak yer almıştır. Temel bilimsel ilgi alanı, dental implantların doku entegrasyonu, implant yüzey özellikleri ve periodontal tedavi alanıdır.